Jednodenní seminář Seď zdravě (říjen 2015) (17.10.2015)

Komu je seminář určen:

Všem „laikům“, kdo mají problémy z dlouhodobé práce vsedě a chtějí se dovědět, jak se jim vyhnout.

Dále i pracovníkům v oboru zdravotního cvičení, tedy fyzioterapeutům, masérům, osobním trenérům či učitelům nebo cvičitelům tělesné nebo zdravotní tělesné výchovy  ( ZTV).

Fyzioterapeuti, trenéři, cvičitelé a další odborníci, kteří chtějí spolupracovat, se po absolvování semináře mohou stát našimi certifikovanými poradci, prodávat svým klientům licence ke stránkám za provizi, využívat obsah stránek ke zkvalitnění služeb pro klienty, k podpoře své práce s klienty i pro obohacení vlastní praxe.

Reference od účastníků semináře Seď zdravě (ze 17.10.2015):

Ing. Erik Derner (FEL  ČVUT)

Chtěl jsem se dovědět, co dělám při sezení u počítače špatně, jak to napravit, také si zacvičit a odcházet ve skvělé formě a s výbornou náladou, jako z každé akce s Vlaďkou Botlíkovou. Program semináře byl výborně poskládaný, byly zkombinované různé aktivity, takže jsme celou dobu neseděli jen v posluchárně. Překvapilo mne testování předklonu a cvičení Pozdrav monitoru, to jsem neznal.

Lektorka byla vynikající, má spoustu znalosí a zkušeností a hlavně má dar šířit pozitivní energii, je skvělé vidět takové zapálení pro to, co dělá. Atmosféra semináře byla perfektní, líbila se mi skladba návštěvníků, různé věkové skupiny, ale všichni dobře naladěni, byla tam přátelská atmosféra. Seminář mi přinesl skvěle strávenou sobotu, spoustu zajímavých cviků, dobrou náladu a licenci k webovým stránkám:) Seminář bych určitě doporučil svým přátelům či spolupracovníkům.

Míša Dudková (studentka fyzioterapie)

Očekávala jsem osvojení základních vědomostí o správném sedu a hlavně o správném nastavení pracovního prostředí, které pak budu předávat dále. Struktura semináře byla výborná, dokázala jsem se celou dobu soustředit, a to i díky dobře nastaveným poměrům jednotlivých částí. Většinu diagnostických testů jsem znala ze školy, ale dozvěděla jsem se nové modifikace, jak toto testování provádět.

Cvičení se mi moc líbilo, mnoho cviků jsem neznala (zejména cviky z dopoledne – nastavení nohou a pohyby). Lektorka byla výborná, moc pěkně vysvětluje. Velká spokojenost.  Atmosféra semináře byla fajn, sešla se moc příjemná skupina lidí. Seminář mi přinesl nové poznatky, které mohu využít v praxi u pacientů, ale hlavně u sebe samotné.

Obsah semináře:

1. Teorie poruch pohybového systému, ergonomie pracovního prostředí, správné sezení, zdravý režim práce.

Charakteristika změn či poruch pohybového systému a vysvětlení těchto změn s přihlédnutím k dlouhodobé práci vsedě. Ergonomie pracovního prostředí – jak si správně zařídit počítačové pracoviště, aby si pracující vsedě neničil záda. Nejčastější chyby, tipy pro lepší uspořádání. Režimová opatření pro pracující vsedě, podporující zdravou práci včetně informace o novince – opatření pro zdravé oči na speciálním novém webu. Nácvik správného sezení

2. Komplexní otestování pohybového systému jednoduchými cvičebními testy.

Testy jsou vhodné k použití pro individuální rychlé posouzení pohybového systému, ale především jsou koncipovány k využití i do tělocvičny: pro rychlou diagnostiku celé skupiny, je možno je využít také pro cvičení a sebehodnocení ve dvojicích nebo každý cvičenec zvlášť.

3. Praktické ukázky cviků, programů a sestav pro kompenzaci sedavého zaměstnání.

Nácvik základních cviků při problémech v jednotlivých částech těla, ať již uvolňovacích, protahovacích či posilovacích. Základní předpoklady pro správný účinek cviků, chyby a kritická místa u důležitých cviků.

Rozbor cvičebních příkladů, jednoduché a v praxi vyzkoušené cvičební sestavy, vhodné k rannímu protažení, k prodýchání a k přeučení špatného dechového stereotypu. Nácvik vybraných cvičení pro krční hrudní a bederní páteř vsedě. Tipy pro zpevnění a posilování břišních svalů. Cviky vhodné jako prevence zánětu karpálního tunelu i dalších problémů se zápěstím. Naučíme se cviky na procvičení nohou vsedě. Všechny cviky je možno  (celkem nenápadně)  cvičit v kanceláři v běžném oblečení, velké využití v praxi.

Chcete se zúčastnit dalšího plánovaného semináře Seď zdravě?

Přihlašte se: v.botlikova@gmail.com

Další reference ze semináře:

 Vendula Brůžková (studentka fyzioterapie)

Očekávám nové cviky, které mohu doporučit svým pacientům a pochopení důležitosti ergonomie v každodenním životě. Organizace semináře byla bez problémů, testování a diagnostiku jsem vzhledem ke studiu poměrně znala, ale dnes jsem pochopila nové souvislosti.

Překvapilo mne však množství cviků, které lze cvičit vsedě, přičemž se protáhne a procvičí celé tělo. Lektorka má skvělý přístup, je milá a pozitivní.  Atmosféra na semináři byla výborná, seminář mi přinesl vědomí důležitosti správného sezení a hodně nových cviků. Seminář mohu určitě doporučit, spolužáci, kteří nepřišli, udělali chybu.

Zdena Košálová (cvičitelka ZTV a jógy)

Chci se dovědět tipy na cvičení. Seminář byl přehledně a jasně zorganizován, program semináře byl dodržen. Byla jsem velmi spokojená, neznala jsem testování a různá cvičení. Lektorka je příjemná a zkušená, se spoustou znalostí, které s lehkostí a humorem předává dál nám všem.

Atmosféra na semináři byla velmi příjemná. Seminář předčil mé očekávání, dověděla jsem se informace o testování těla, o tom, jak na tom jsem. A také spoustu výborných cviků. Seminář určitě ráda doporučím.

Zuzana Milfortová

Ráda bych se na semináři naučila korektní sezení. Seminář byl výborně zorgainzován, profesionálně, vládla tam příjemná atmosféra. Byla jsem spokojená s celým obsahem, také lektorka byla na sto procent, výborná. Seminář určitě doporučuji, naučila jsem se to, co jsem potřebovala, a ještě mnohem více! Moc děkuji!!

Kristýna Ernestová (studentka fyzioterapie)

Chci lépe porozumět svému tělu, využívat a zapojovat všechny svaly, a také získat větší zásobu cviků. Seminář byl výborně bezproblémově zorganizován. Většinu testování jsem vzhledem ke studiu fyzioterapie znala, ale neznala jsem některé cviky na hrudní páteř. Lektorka má skvělý přístup, seminář byl v příjemné atmosféře, v přátelském prostředí. Připomněla jsem si, na co si dávat při běžných činnostech pozor a naučila se nová cvičení a sestavy. Určitě seminář doporučuji.

Štěpán Bilčík

Očekával jsem více teorie k organizaci práce u počítače spíše než cvičební praxi, což neznamená negativní kritiku:) Organizace semináře i atmosféra byla velmi dobrá. Lektoku hodnotím výborně, zejména její koláče:) Seminář mi přinesl více znalostí o svém těle.

Jitka Krbcová

Chtěla jsem si zopakovat základní principy držení těla, rozšířit informace o příklady. Perfektní organizace semináře, překvapilo mne testování i cvičení. Lektorka je sympatická, optimistická, odbornice, která nás seznámila nejen s teorií, ale i s praktickými cvičeními.  Atmosféra na semináři byla rodinná, den byl pro mne nabitý informacemi, mohu jen doporučit.

Ing. Jana Hlavsová (ÚPV Praha 6)

Chtěla bych se naučit jednoduché a účinné cviky. Seminář byl dobře organizován, byla tam výborná atmosféra i lektorka byla výborná. Hodně cviků jsem neznala a ty jsem se dobře naučila. Zkrátila bych ergonomii. Seminář bych  doporučila svým spolupracovníkům i přátelům.

 Eva Surmová

Chtěla bych držet tělo ve správné zdravé pozici. S obsahem semináře jsem byla spokojená,  Neznala jsem cvičení na lopatky. Lektorka je šikovná, také atmosféra semináře byla příjemná. Seminář mohu doporučit.

Zuzana Krbcová

Chci se naučit správně sedět. Seminář byl dobře zorganizován, byla zde pohodová, příjemná a přátelská atmosféra, prostředí bylo pěkné, na část cvičení byla pak vhodnější chodba. Lektorka byla velmi milá, příjemná a všechno vysvětlila velmi precizně. Překvapilo mne skoro vše z testování a také mnoho nových zajímavých cviků. Seminář mne obohatil o informace, které budu využívat denodenně při sezení. Určitě mohu jen doporučit!

Reference od účastníků minulých seminářů si můžete přečíst na konci stránky:

http://www.cvikyprozdravi.cz/kurzy/seminar-sed-zdrave/