Jednodenní seminář „Seď zdravě“ (14.2.2015)

Komu je seminář určen:

Především všem „laikům“, kdo mají sami problémy z dlouhodobé práce vsedě (u počítače) a chtějí se dovědět, jak se jim vyhnout.

Dále i cvičitelům zdravotního cvičení, učitelům tělesné výchovy, masérům, fyzioterapeutům, osobním trenérům a dalším odborníkům v oblasti zdravého pohybu.

Reference od účastníků semináře Seď zdravě (ze 14.2.2015):

Mgr. Miroslava Zámečníková

Chtěla jsem získat praktické zkušenosti s preventivními cviky a následně i řešení problémů, způsobených dlouhodobým sezením pomocí cvičení. Vše naučené využiji v praxi zdravotní TV. Líbila se mi jednoduchost testů a použitelnost ve větší skupině. Jsem okouzlena cviky vsedě s oporou nohou, cvičím SM metodu a už teď mě napadají různé kombinace a další možné využití. S organizací semináře jsem spokojená, Vše bylo věcné, přehledné, nic zbytečného.

Lektorka je milá, velmi fundovaná dáma, oceňuji velmi, že to, co hlásáte, je na Vás také vidět. Na semináři se sešlo milé, příjemné společenství. Mám nyní řadu nápadů k využití ve škole, také cvičím zdravotní tělesnou výchovu, určitě vše využiji. Velmi přínosné, díky.

Marie Štemberová, DiS.

Od semináře jsem očekávala, že se dozvím více o cvičebních sestavách z webu cviky pro zdraví a využití cvičebních pomůcek. Ergonomická část byla přínosná a zajímavá, poučila jsem se, jak si lépe osvítit pracoviště. Praktická cvičení byla moc pěkná, byl kladen důraz i na detaily při cvičení.

Organizace celého semináře byla výborná stejně jako lektorka. Prostředí semináře bylo příjemné. Seminář zcela splnil očekávání, přinesl mi zásobník cviků vsedě, nové cvičební sestavy v praxi. Cvičení využiji i u pacientů s diagnózou skleróza multiplex či pro vozíčkáře. Moc děkuji.

Alice Martincová (cvičitelka zdravotní TV, masáže)

Ráda se dozvídám informace o zdravém sezení, ať již pro mne osobně nebo pro klienty, kteří přijdou na masáž. Ergonomická část byla pro mne velmi přínosná, znala jsem to jen okrajově, překvapilo mne, jak velký má význam. Většinu testovacích cviků jsem sice znala, ale ráda jsem si to osvěžila a naučila se některé nové „vychytávky“.

Velmi příjemné a osvěžující byly předvedené dechové cviky. Organizace semináře byla výborná, lektorka trpělivá a výborná. Také atmosféra semináře byla pohodová a prostředí příjemné. Seminář mi rozšířil obzory a určitě se opět zúčastním další akce. Díky moc!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obsah semináře:

1. Teorie poruch pohybového systému, ergonomie pracovního prostředí, správné sezení, zdravý režim práce.

Charakteristika změn či poruch pohybového systému a vysvětlení těchto změn s přihlédnutím k dlouhodobé práci vsedě. Ergonomie pracovního prostředí – jak si správně zařídit počítačové pracoviště, aby si pracující vsedě neničil záda. Nejčastější chyby, tipy pro lepší uspořádání. Režimová opatření pro pracující vsedě, podporující zdravou práci včetně informace o novince – opatření pro zdravé oči na speciálním novém webu. Nácvik správného sezení

2. Komplexní otestování pohybového systému jednoduchými cvičebními testy.

Testy jsou vhodné k použití pro individuální rychlé posouzení pohybového systému, ale především jsou koncipovány k využití i do tělocvičny: pro rychlou diagnostiku celé skupiny, je možno je využít také pro cvičení a sebehodnocení ve dvojicích nebo každý cvičenec zvlášť.

3. Praktické ukázky cviků, programů a sestav pro kompenzaci sedavého zaměstnání.

Nácvik základních cviků při problémech v jednotlivých částech těla, ať již uvolňovacích, protahovacích či posilovacích. Základní předpoklady pro správný účinek cviků, chyby a kritická místa u důležitých cviků.

Rozbor cvičebních příkladů, jednoduché a v praxi vyzkoušené cvičební sestavy, vhodné k rannímu protažení, k prodýchání a k přeučení špatného dechového stereotypu. Nácvik vybraných cvičení pro krční hrudní a bederní páteř vsedě. Tipy pro zpevnění a posilování břišních svalů. Cviky vhodné jako prevence zánětu karpálního tunelu i dalších problémů se zápěstím. Naučíme se cviky na procvičení nohou vsedě. Všechny cviky je možno  (celkem nenápadně)  cvičit v kanceláři v běžném oblečení, velké využití v praxi.

Chcete se zúčastnit dalšího plánovaného semináře?  Přihlašte se:

info@cvikyprozdravi.cz (nebo v.botlikova@gmail.com).

Datum následujícího semináře je 17.10. 2015.

Další reference ze semináře:

Rostislav Adamec (osobní trenér)

Očekávala jsem rady a tipy, jak bezbolestně zvládat delší sezení. Těšila jsem se také na diagnostiku. U ergonomie je vždy třeba dbát i na drobnosti. Práce nohou je pro mne novinka. Testování je pro trenéra velmi přínosné, některé cviky z praxe jsem neznal. Organizace semináře byla výborná, časově přesná. V. Botlíková je profesionál se vším všudy, prostě super, neměnil bych. Atmosféra semináře byla pohodová, rodinná. Získal jsem zásobník nových cviků, lepší postoj k jemnějšímu cvičení a přehled, jak na sezení zdravě.

Šárka Bürgerová

Chtěla jsem vědět, na co dbát, když dlouho sedím, aby mě nebolela záda. Překvapily mne designy klávesnice a myši, líbilo se mi testování, všechny cviky se mi líbily a jsem ráda za zásobník cviků na internetu. Organizace semináře, lektorka i prostředí bylo fajn. Získala jsem pocit, že i když sedím, tak se sebou můžu něco dělat, cvičit, protahovat, posilovat i správně dýchat.

Vendula Kosnarová

Jsem na svém prvním semináři, těšila jsem se, že se dozvím něco nového a zajímavého. Ergonomii jsem vůbec naznala, vše nyní hned využiji v praxi. Testování máme sice vyzkoušené i v praxi, ale i zde jsem se přiučila. Během praxe se mi líbilo, že výklad byl prokládán ihned cvičením. Organizace semináře byla perfektní. Lektorka semináře je paní, která má velké znalosti a ráda se s námi o ně podělí. Atmosféra semináře je přátelská až rodinná. Mám se zase co učit, doplňovat a obnovovat cvičení. Díky a zase se těším na viděnou.

Naděžda Komínková

Chtěla jsem se dovědět, co udělat, aby mne při práci u počítače nebolela záda a ruka. Z ergonomie jsem si všechny informace ucelila. Některé testy na pohybový systém jsem neznala. Líbila se mi předvedená dechová cvičení z praxe. Organizace byla dobrá, všechno dobře vycházelo, bylo to fajn. Lektorka byla příjemná, sympatická a dobře připravená. Pomohla i příjemná atmosféra semináře a dobré prostředí. Obohatila jsem si svůj pohled na lidské tělo jako celek.