Jednodenní seminář Seď zdravě (4.10.2014)

Reference od účastníků semináře Seď zdravě (říjen 2014):

PhDr. Andrea Levitová, Ph.D. (odborná asistentka na FTVS UK, výuka ZTV a TV postižených)

Organizace semináře byla výborná, vše bylo zvládnuto ve správný čas. Seminář byl dobře členěný. Malá parta a výborná atmosféra. Lektorka semináře Vlaďka je úžasná lektorka. Atmosféra a prostředí semináře skvělé, také výborná skupina. Co mně osobně seminář Seď zdravě přinesl? Jsem ráda, že jsem se dověděla něco více o ergonomii.

Alena Adamcová (rehabilitace, masáže, tělovýchovné služby)

Organizace semináře byla perfektní – vše začalo a skončilo vždy včas, byl i prostor k diskusi. Lektorka semináře V. Botlíková je profesionálka na svém místě. Podává srozumitelný výklad, má lidský přístup. Atmosféra a prostředí semináře bylo příjemné. Pro mne osobně bylo absolvování semináře Seď zdravě velkým přínosem. Můžeme studovat a číst spoustu odborných publikací a článků, ale pokud nepoznáme sami na sobě účinky „správného“ provedení jednotlivých cviků, výsledek se většinou nedostaví. Praxe je praxe. Dalo mi to nový impuls k vedení skupinových lekcí Zdravotní tělesné výchovy.

Andrea Doležalová (studentka fyzioterapie)

Organizace semináře byla ideální, pauzy tak akorát, člověk si odpočinul a zvládnul udržet pozornost po celou dobu. Lektorka byla výborná, vše řádně a srozumitelně vysvětlila. Prostředí i atmosféra semináře byla velmi příjemná a uvolněná. Mně osobně seminář Seď zdravě přinesl zásobu nových cviků k protažení a nové informace.

Dana Manoušková

Organizace semináře byla výborná. Lektorka semináře V. Botlíková je profesionální, milá a příjemná. Atmosféra a prostředí semináře bez chyb, velmi dobrá skupina, užila jsem si to. Mně osobně seminář Seď zdravě přinesl hlavně upřesnění provedení cviků z webových stránek Cviky pro zdraví. A také nové vědomosti.

Kateřina Vysloužilová

Organizace semináře byla velmi dobrá. Lektorka semináře je skvělá! Atmosféra a prostředí semináře byla fajn, sešla se výborná a přátelská skupina. Mně osobně seminář Seď zdravě přinesl rozšíření znalostí, obohacení, dostala jsem velkou chuť do další práce a do dalšího vzdělávání. Děkuji!!

Lenka Martínková (studentka fyzioterapie)

Organizace semináře byla zcela bezproblémová, nepřehlceno informacemi. Lektorka semináře byla na jedničku. Vládla tu výborná atmosféra, uvolněná a zábavná. Mně osobně seminář Seď zdravě přinesl zásobu nových cviků, nové poznatky o sobě samé, procvičení celého těla a navíc i zábavu!

Monika Koberová (studentka fyzioterapie)

Organizace semináře byla dobrá. Lektorka semináře je úžasná. Atmosféra výborná, prostředí semináře zcela rodinné. Mně osobně seminář Seď zdravě přinesl protažení, nácvik nových cviků a poznání, jak uzpůsobit pracovní prostředí. Máte nádherný web Cviky pro zdraví!

 Věra Lehovcová (instruktorka fitness, aqua-fitness, Aerobics, Bosu atd.)

Organizace semináře byla výborná. Lektorka semináře je skvělá, podala výborný výklad. Atmosféra na semináři je velmi příjemná, takřka rodinná. Mně osobně seminář Seď zdravě donutil zamyslet se nad sebou, nad svými stereotypy. Rozšířila jsem si pohled na cvičební metody i zásobník cviků. Také jsem získala nové pohledy na testování klientů a nové poznatky. Děkuji!

 

Komu je seminář určen:

Všem, kdo mají sami problémy z dlouhodobé práce vsedě (u počítače) a chtějí se dovědět, jak se jim vyhnout.

Pracovníkům v oboru zdravotního cvičení, tedy fyzioterapeutům, masérům, osobním trenérům či učitelům nebo cvičitelům tělesné nebo zdravotní tělesné výchovy  ( ZTV).

Současným poradcům webu Cviky pro zdraví slouží k doškolení,  novým zájemcům o spolupráci, kteří se chtějí dále vzdělávat v oblasti ergonomie a zdravotního cvičení vhodného pro kompenzaci sedavých zaměstnání.

Obsah semináře:

1. Teorie poruch pohybového systému, ergonomie pracovního prostředí, správné sezení, zdravý režim práce.

Charakteristika změn či poruch pohybového systému a vysvětlení těchto změn s přihlédnutím k dlouhodobé práci vsedě. Ergonomie pracovního prostředí – jak si správně zařídit počítačové pracoviště, aby si pracující vsedě neničil záda. Nejčastější chyby, tipy pro lepší uspořádání. Režimová opatření pro pracující vsedě, podporující zdravou práci včetně informace o novince – opatření pro zdravé oči na speciálním novém webu. Nácvik správného sezení

2. Komplexní otestování pohybového systému jednoduchými cvičebními testy.

Testy jsou vhodné k použití pro individuální rychlé posouzení pohybového systému, ale především jsou koncipovány k využití i do tělocvičny: pro rychlou diagnostiku celé skupiny, je možno je využít také pro cvičení a sebehodnocení ve dvojicích nebo každý cvičenec zvlášť.

3. Praktické ukázky cviků, programů a sestav pro kompenzaci sedavého zaměstnání.

Nácvik základních cviků při problémech v jednotlivých částech těla, ať již uvolňovacích, protahovacích či posilovacích. Základní předpoklady pro správný účinek cviků, chyby a kritická místa u důležitých cviků.

Rozbor cvičebních příkladů, jednoduché a v praxi vyzkoušené cvičební sestavy, vhodné k rannímu protažení, k prodýchání a k přeučení špatného dechového stereotypu. Nácvik vybraných cvičení pro krční hrudní a bederní páteř vsedě. Tipy pro zpevnění a posilování břišních svalů. Cviky vhodné jako prevence zánětu karpálního tunelu i dalších problémů se zápěstím. Naučíme se cviky na procvičení nohou vsedě. Všechny cviky je možno  (celkem nenápadně)  cvičit v kanceláři v běžném oblečení, velké využití v praxi.

Chcete se zúčastnit dalšího plánovaného semináře Seď zdravě v roce 2015? Přihlašte se: v.botlikova@gmail.com