Jednodenní seminář Zdravé nohy I. dne 1.11. 2015 (1.11.2015)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování. Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity.

Reference od účastníků semináře Zdravé nohy (z  1. 11. 2015):

Jaroslav Hofman (cvičitel v Sokole)

Chtěl jsem se seznámit s technikou chůze a s péčí o nohy. Organizace byla vynikající, překvapilo mne, že jsem neznal mnoho z teorie, z masáží ani cviky, které byly předvedeny k vycvičení plosky. Výklad lektorky byl odborný a profesionální, vše probíhalo ve výborné přátelské atmosféře. Seminář mi přinesl mnoho poznatků, o kterých jsem na podobných akcích a seminářích ještě neslyšel. Seminář mohu jen doporučit!

Míša Dudková (studentka fyzioterapie)

Chci se naučit cviky na uvolnění, protažení a posílení nohy. Ve škole na toto téma není příliš prostoru, proto bych se ráda dověděla nové poznatky, které potom využiji v praxi.Struktura semináře byla výborná, vnímala jsem vše po celou dobu. S obsahem jsem bya spokojená, líbolo se mi přehledné rozdělení nemocí nohou s následnou radou (řešením). Neznala jsem ždímání, které mi při masáži velice vyhovuje. Neznala jsem také mnoho cvičení s pomůckami, které rozhodně využiji u svých pacientů.

Lektorka je výborná, vše vysvětluje srozumitelně a jasně. Atmosféra je příjemná, pracovalo se velmi dobře. Přineslo mi to mnoho nových poznatků a hlavně cvičení na rozpohybování, protažení a nápravu deformací. Určitě seminář dále doporučím, a ráda navštívím navazující seminář Zdravé nohy II.

 Věra Dvořáková

Potřebuji si rozšířit informace o tom, jak cvičit a starat se o své nohy. Vše bylo výborné, organizace i obsah, teorie, masáže i cvičení mne překvapilo, neznala jsem to. Lektorka je úžasná, dokáže zaujmout, střídá výuku cviků s odborně a detailně propracovanými informacemi. Profesionální práce. Atmosféra byla velmi příjemná, byla to dobře prožitá neděle, určitě doporučuji.

 Co se na semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.

Naučené cviky a triky ze semináře budete mít neustále dostupné v animované nebo fotografické podobě, kdykoli k zopakování jsou na cvikyprozdravi.cz.                        S sebou: Ručník, papírové kapesníčky, kapesník, ponožky, tkanička, papír, tužka, mince.

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com (Přijímám přihlášky na další termín v únoru 2016). Přihlášeným zašlu podrobnější informace mailem.

Další reference ze semináře:

Milada Ledvinová

Nejsem přítel pasivních náprav různých tělesných problémů, takže očekávám, že se naučím aktivně ovládat a napravovat svoje chátrající tělo. Jsem poučený laik, ale přesto jsem spoustu věcí z teorie neznala. Masáže celkem ovládám, ale ráda jsem si to zopakovala. Cvičení? Vlaďka překvapí vždy na každém cvičení, neznám lepší lektorku! Vládla přátelská atmosféra, dobrá učebna, chodba na cvičení zcela vyhovující. Získala jsem spoustu námětů na cvičení, určitě doporučím.

Vendula Brůžková (studentka fyzioterapie)

Očekávala jsem, že si pak dokážu pomoci s vadami nohou, začnu podle nich sama cvičit a získám nové cviky do praxe. Líbilo se mi prolínání teorie s praxí, teorii formou poutavého vyprávění pochopili i laici. Na cvičení jsme používali super pomůcky. Lektorka je super, jako vždy milá a příjemná. prostředí bylo dobré a seminář mi přinesl nové cviky, které mohu uplatnit i v praxi.

 Eva Píšová

Chci pozbat svoje nohy, jejich správnou funkci, naučit se správně chodit a napravit chyby při chůzi. pro to byla organizace perfektní. Z teorie mne překvapilo ždímání, vše jsem dělala opačně a teprve na semináři mi to bylo vysvětleno. Také míček jako výborná masážní pomůcka mne překvapil, neznala jsem ani nášlapná cvičení. Lektorka má úžasný přístup, též členění témat bylo výborné, vše bylo v přátelské a příjemné atmosféře. Osobně mi seminář přinesl metodický postup při nácviku správné chůze. Určitě doporučuji.

Pavel Zbytovský (student ČVUT)

Chci zjistit, jak noha funguje a naučit se, co s tím. Vše bylo fajn, možná jen dopředu dát vědět, jak s pauzou na oběd.Překvapilo mne, že cvičení opravdu nohu vylepší, např. míček je hodně dobrý. Zajímavé je roztahovací cvičení, i s tou pomůckou. Lektorka je super, atmosféra k učení fajn, pochopil jsem fungování nohy a získal nové cviky.

Marie Pexová (studentka Univerzity 3. věku)

Potřebuji rady ohledně zlepšení chůze. Organizace byla výborná, byla jsem spokojena. Z teorie mne překvapilo, že nesprávné držení nohou může ovlivnit bolesti v zádech. Dobře polovinu cviků jsem vůbec neznala, hodnotím kladně lektorku, atmosféra i prostředí velmi příjemné. Mám nyní mnoho nových poznatků. doporučím přátelům, kteří se zajímali, tak jim budu moci potvrdit, ze to je pro ně velmi vhodné.