Upažení a předklon k levé / pravé noze

Přidat k oblíbeným cvikům

Dýchejte jako modrý míček! Malé video zvětšíte kliknutím.

Pro správné zobrazení videa si, prosím, nainstalujte přehrávač Get Adobe Flash player

Účinek

Protahování svalů podél bederní páteře (v předklonu) a širokého svalu zádového, dále velkého svalu prsního a dalších svalů na přední straně trupu (ve vzpřimu).

Zkontrolujte

Dostatečné natočení trupu stranou v předklonu.

Popis

Seďte s rukama na kolenou. Chodidla zatlačte do podložky a vytáhněte celé tělo temenem hlavy vzhůru. S nádechem upažte, dlaně otočte vzhůru. S výdechem se předklánějte od hlavy a současně otáčejte mírně vlevo, levou paží se chyťte zezadu za horní kraj opěradla uprostřed (nebo za sedák židle), pravou paži volně spusťte a dosahujte k levému kotníku (nebo až ke špičce levé nohy). Během dlouhého výdechu uvolněte v otočení a předklonu hlavu, pravé rameno a celé tělo, vyvěste je dolů. S dalším nádechem se napřimte a upažte, dlaně otočte vzhůru. S výdechem se předklánějte a současně otáčejte mírně vpravo, pravou paží se chyťte zezadu za horní kraj opěradla uprostřed (nebo za sedák židle), levou paží dosahujte k pravému kotníku (nebo až ke špičce levé nohy. Cvik několikrát opakujte na obě strany.

Chyby

Malé otočení trupu, je proveden pouze předklon bez vytočení za svěšenou paží – malé protažení zad. Zdvižení horního ramene k uchu – přetěžování zadní části krku (šíje).

Doporučený počet opakování

8-12×