Seminář Zdravé nohy II. neděle 5.6. 2016 (5.6.2016)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování.

Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity prstů nohou a chodidel.

Reference z pokračovacího semináře II. z 5. 6. 2016

Dagmar Olmrová (cvičenka kurzu Mastes)

Od semináře očekávám návod, jak se zbavit problémů s nohama, rozšíření vědomostí z I. semináře. Organizace byla jako vždy výborná, atmosféra kamarádská a s obsahem semináře jsem byla spokojená. Mnoho cvičení jsem neznala, Vlaďka dokáže vždy překvapit a má vše vždy dokonale připraveno. Třeba slepeckou procházku nebo Vestimed jsem vůbec neznala. Lektorka Vlaďka je perfektní, milá, přívětivá, dokáže každému zvlášť vysvětlit, poradit, je ochotná a trpělivá. Seminář mně přinesl vzácné rady, co dělat s nohama, jak cvičit, abychom nemuseli na operaci. Určitě jej dál doporučím a za dnešní den moc děkuji!!       

Milada Vaníčková (cvičenka kurzu Masters)

Očekávám poučení, jak ulevit kladívkovitým prstům. Organizace byla výborná, většinu teorie jsem neznalaněkteré pomůcky jako vestimed či bosu jsem neznala, taky slepeckou procházku. Překvapily mne některé hry s kapesníkem či ručníkem, byly tak  jednoduché a přitom velice účinné!

Lektorka byla výborná, trpělivá. Množství pomůcek předčí i velká rehabilitační zařízení! Atmosféra na semináři byla velmi přátelská a vstřícná, i počet lidí byl akorát vzhledem k obsahu a množství cvičení. Seminář mi přinesl poznání, že i v pozdním věku se dá s prsty na nohou ještě hodně pracovat.  Moc ráda doporuším seminář dál.

Co se na pokračovacím semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • další podrobnosti k nejčastějším deformitám a vadám nohou,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou ,
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: hry pro nohy velmi zábavně a rozmanitě ( s využitím originálních pomůcek),
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami).

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com 

Další ohlasy z tohoto semináře:

Bc. Kateřina Hlavová (fyzioterapeutka)

Chci se dovědět nové nápady, tipy, cviky. Organizace byla výborná, byla jsem spokojena s teorií. Neznala jsem čtení nohama, slepeckou procházku, noviny nebo větev:)Překvapila mne i cvičení na vestimedu, s ponožkama, kreslicí činnosti. Vše bylo výborné, lektorka, atmosféra…Mně osobně přinesl seminář nové JEDNODUCHÉ nápady, co mohu dělat s klienty.určitě doporučuji!

MUDr. Vlasta Štorková (lékařka)

Potřebuji si na semináři ozřejmit a uvědomit, co dělám špatně a povzbudit, rozcvičit a posilovat své nohy. Teorie byla pěkně zopakovaná, v prezentaci byly pěkné obrázky, organizace byla výborná. pomůcky disky, propriofoot a vestmed byly překvapením! také se mi líbily opět nové hravé pomůcky na cvičení. Lektorka byla výborná, prostředí a a tmosféra bezvadná. Seminář mne povzbudil ke svičení, viděla jsem, že cvičení má výsledky, doporučuji.

MUDr. Saša Studničková (zubní lékařka)

Potřebuji nové informace o možnostech nápravy nohou cvičením a případně jakými dalšími metodami. Vše bylo výborně zorganizováno, byla jsem velice spokojená. Z her byla výborná taktilní hra, mnoho cvičení přineslo podněty k domnácímu cvičení. lektorka má velmi vstřícné a přátelské jednání, i atmosféra na semináři je příjemná. Seminář mi přinesl prohloubení znalostí ze semináře Zdravé nohy I. Samozřejmě jej dál doporučím!

Jiří Nol (cvičící v kurzu Mastes)

Potřebuji celkový přehled, jak používat správně nohy, v teorii jsem se dověděl více o anatomii, mám zde malé znalosti. Překvapila mne jednoduchost některých cvičebních pomůcek či náčiní.Lektorku hodnotím výboprně, atmosféra byla neopakovatelná a velmi přátelská.Mám mnoho nových poznatků a seminář doporučuji!

Můžete se podívat na reference z posledního únorového semináře nebo na některou stránku z těch dřívějších seminářů a jejich ohlasy.