Seminář Zdravá záda, zdravé oči (červen 2015) (20.6.2015)

Seminář proběhne v Hrádku u Sušice, v krásném prostředí zámecké zahrady a skleníku.

Termín: sobota 20.6. od 9.30 do 17 hodin s polední přestávkou.

Možnost ubytování (z pátku na sobotu a/nebo případně ze soboty na neděli) v penzionku nebo přímo na zámku v Hrádku.

Program:

Dopoledne (9.30-12.30) se budeme věnovat cvičení zad a těla, naučíme se jednoduchá a účinná cvičení pro každodenní „údržbu“ těla, abychom se cítili mladě a svěže.

Odpoledne (14-17) bude zaměřeno na cvičení očí, naučíme se techniky, jak udržet oči dobře prokrvené, aby se nevyčerpávaly a dobře zaostřovaly.

Podívejte se na program semináře Seď zdravě.  Červnový seminář v Hrádku bude v dopolední části zaměřen na nejdůležitější části z tohoto celodenního programu. Hlavní důraz bude tentokrát na praxi, tedy na nácvik vhodných cvičení. Budeme se věnovat dechovým technikám a cvičením, pak cvičením na protažení a zpevnění zad, také využijeme cvičební pomůcky. Vše nacvičíte tak, abyste naučené mohli ihned využít kdykoli během dne, ať již v práci nebo doma.

Odpolední část bude věnována kurzu na oči, podívejte se zde na program kurzu na očí Pryč s brýlemi.

Přihlášky: info@cvikyprozdravi.cz (nebo v.botlikova@gmail.com) Přihlášeným včas zašleme podrobné informace a propozice ke kurzu v Hrádku.

 

Reference od účastníků semináře Seď zdravě (14.2.2015):

Marie Štemberová, DiS.

Od semináře jsem očekávala, že se dozvím více o cvičebních sestavách z webu cviky pro zdraví a využití cvičebních pomůcek.  Ergonomická část byla přínosná a zajímavá, poučila jsem se, jak si lépe osvítit pracoviště. Praktická cvičení byla moc pěkná, byl kladen důraz i na detaily při cvičení. Organizace celého semináře byla výborná stejně jako lektorka. Prostředí semináře bylo příjemné. Seminář splnil očekávání, přinesl mi zásobník cviků vsedě, nové cvičební sestavy v praxi. Cvičení využiji i u pacientů s diagnózou skleróza multiplex či pro vozíčkáře. Moc děkuji.

Mgr. Miroslava Zámečníková

Chci získat praktické zkušenosti s preventivními cviky a následně i řešení problémů, způsobených dlouhodobým sezením pomocí cvičení. Vše využiji v praxi zdravotní TV. Líbila se mi jednoduchost testů a použitelnost ve větší skupině. Jsem okouzlena cviky vsedě s oporou nohou, cvičím SM metodu a už teď mě napadají různé kombinace a další možné využití. S organizací semináře jsem spokojená, Vše bylo věcné, přehledné, nic zbytečného.

Lektorka je milá, velmi fundovaná dáma, oceňuji velmi, že to, co hlásáte, je na Vás také vidět. Na semináři se sešlo milé, příjemné společenství. Mám nyní řadu nápadů k využití ve škole, také cvičím zdravotní tělesnou výchovu, určitě vše využiji. Velmi přínosné, díky.

Alice Martincová (cvičitelka zdravotní TV, masáže)

Ráda se dozvím informace o zdravém sezení, ať již pro mne osobně nebo pro klienty, kteří přijdou na masáž. Ergonomická část byla pro mne velmi přínosná, znala jsem to jen okrajově, překvapilo mne, jak velký má význam. Většinu testovacích cviků jsem sice znala, ale ráda jsem si to osvěžila a naučila se některé nové „vychytávky“. Velmi příjemné a osvěžující byly předvedené dechové cviky. Organizace semináře byla výborná, lektorka trpělivá a výborná. Také atmosféra semináře byla pohodová a prostředí příjemné. Seminář mi rozšířil obzory a určitě se opět zúčastním další akce. Díky moc!

Rostislav Adamec (osobní trenér)

Očekávám rady a tipy, jak bezbolestně zvládat delší sezení. Těším se na diagnostiku. U ergonomie je vždy třeba dbát i na drobnosti. Práce nohou je pro mne novinka. Testování je pro trenéra velmi přínosné, některé cviky z praxe jsem neznal. Organizace semináře byla výborná, časově přesná. V. Botlíková je profesionál se vším všudy, prostě super, neměnil bych. Atmosféra semináře byla pohodová, rodinná. Získal jsem zásobník nových cviků, lepší postoj k jemnějšímu cvičení a přehled, jak na sezení zdravě.

Šárka Bürgerová

Chtěla bych vědět, na co dbát, když dlouho sedím, aby mě nebolela záda. Překvapily mne designy klávesnice a myši, líbilo se mi testování, všechny cviky se mi líbily a jsem ráda za zásobník cviků na internetu. Organizace semináře, lektorka i prostředí bylo fajn. Získala jsem pocit, že i když sedím, tak se sebou můžu něco dělat, cvičit, protahovat, posilovat i správně dýchat.

Vendula Kosnarová

Jsem na svém prvním semináři, těším se, že se dozvím něco nového a zajímavého. Ergonomii jsem vůbec naznala, vše využiji v praxi. Testování máme vyzkoušené i v praxi, některé testy děti neumí správně zacvičit. Během praxe se mi líbilo, že výklad byl prokládán ihned cvičením. Organizace semináře byla perfektní. Lektorka semináře je paní, která má velké znalosti a ráda se s námi o ně podělí. Atmosféra semináře je přátelská až rodinná. Mám se zase co učit, doplňovat a obnovovat cvičení. Díky a zase se těším na viděnou.

Naděžda Komínková

Chtěla jsem se dovědět, co udělat, aby mne při práci u počítače nebolela záda a ruka. Z ergonomie jsem si všechny informace ucelila. Některé testy na pohybový systém jsem neznala. Líbila se mi předvedená dechová cvičení z praxe. Organizace byla dobrá, všechno dobře vycházelo, bylo to fajn. Lektorka byla příjemná, sympatická a dobře připravená. Pomohla i příjemná atmosféra semináře a dobré prostředí. Obohatila jsem si svůj pohled na lidské tělo jako celek.