Seminář Zdravá práce v kanceláři II. dne 20. 9. 2016 (20.9.2016)

Tento navazující seminář jsme uspořádali ve spolupráci s firmou Rentel pro pracovníky Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze 6.

Účastníci již předtím absolvovali seminář Zdravá práce v kanceláři I. Seminář byl opět plně obsazen.

upv_04Organizace a průběh semináře:

 •  Časová dotace: cca 4,5-5 hodin (délku semináře, tj příp. prodloužení je možno    upravit podle požadavků firmy),
 • Teoretická část včetně prohloubení informací k ergonomii (prokládá se drobným  cvičením)
 • Praktická část (nácvik jednotlivých cvičení) účastníci vše hned vyzkouší.
 • Dataprojektor, plátno a možnost připojení k internetu (není případně zcela nezbytná),
 • místnost se židlemi a pracovními stoly (přednáškový sál či sálek pro optimálně 10-15, max. pro 20 lidí),
 • pro praxi není potřeba speciální místnost či tělocvična (vše je možno nacvičit ve stejném prostoru),
 • domluva termínu semináře s lektorkou alespoň 2 měsíce dopředu.

Co budou absolventi semináře Zdravá práce v kanceláři II.  umět:

upv_03

 • Zopakují si, proč při dlouhém sezení tuhne krční páteř, proč nás bolí záda mezi  lopatkami, proč se někdy nemůžeme narovnat v kříži, čím jsou způsobeny problémy s  otékajícíma či ztuhlýma nohama nebo proč někoho brní prsty či bolí zápěstí.
 • Naučí se další jednoduché triky a tipy, jak tomu předejít.
 • Rychle si připomenou také, jak si nastavit optimálně své pracoviště (pro sebe na  míru podle možností), aby se vyvarovali zdravotních problémů.
 • Vylepší si „správný“ sed a vyzkouší si další tipy k tomu, aby se při práci cítili dobře.
 • Naučí se množství tipů a triků, jak si upravit běžné denní činnosti tak, aby nedělali zbytečné chyby . Přeučí se zlozvyky při vstávání, nošení břemen, vykonávání rutinních činností v prostředí kanceláře i domova.
 • Naučí se dvě vychytané sesatvy k protažení celého těla, jednu vsedě, jednu vstoje u židle. naučí se vynikající dechovou sestavu k uklidnění, uvolnění a celkovému zklidnění i osvěžení před důležitým jednáním.
 • Dostanou další zásobník drobných cvičebních příkladů, jak si v průběhu práce uvolnit ztuhlé klouby i protáhnout a zpevnit svaly.
 • Naučené poznatky ze semináře mohou poté ihned uplatnit v praxi.

  Seminář si můžete u lektorky V. Botlíkové objednat i pro Vaši firmu.

 • Reference od účastníků semináře 20.9.2016:

  „Pokud jde o praktický dopad semináře, nutno ujistit paní lektorku, že není nad osobní kontakt a názorné předvedení jednotlivých aktivit vč. opravení příp. našich chyb. Díky tomuto semináři se také mnohem častěji snažím o „královský“ sed nebo vědomé soustředění se na správné zapojení těch správných svalů, a to nejen během pracovní doby a sezení u počítače, ale i během domácích prací.“

  „Kurz pro mě byl velmi přínosný, ráda jsem si zopakovala některé ergonomické pravidla, mám nastavené správně sezení u počítače, snažím se nezapomínat na přestávky a obzvlášť jsem si zapamatovala automasáž hlavy, protože krční páteř mě trápí častěji než bolesti zad. Cviky člověk může pozapomenout, pokud je nedělá často, ale máme výukové materiály pro připomenutí. Lektorka je nadšenec a její forma předávání zkušeností se mi líbila.“

  „Seminář se mi moc líbil, je těžké to vypisovat…Problém je v tom, že to každý sám pak musí dodržovat. Sice úplně vzorná nejsem, ale snažím se na hlavní zásady myslet a  v průběhu dne si to připomínat – narovnat se, aspoň když jdu po chodbě, včetně výborné rady pro pohyb paží při chůzi. Určitě mi tato forma vyhovovala, proložení cviky/ povídání bylo optimální.“

  Mgr. Žaneta Hanzalová, personalistka, specialistka na kurzy a semináře

  Efektivitu školení hodnotím velice kladně. Dostali jsme „mustr“, jak nakládat se svým tělem a je na každém z nás jak se s tím popere. I když naše vedení není příliš nakloněno podobným vzdělávacím aktivitám věřím, že se nám podaří v příštím roce zorganizovat opět alespoň jeden seminář s paní doktorkou.

Další reference ze seminářů

Zdravá práce v kanceláři I.

Reference z Prahy 13.

Reference ze Šumperka.

Reference z Litoměřic.

Reference z Chomutova.

 

Mnoho dalších referencí je u jednotlivých seminářů na stránkách Kurzy.

Napište nám: v.botlikova@gmail.com