Jednodenní seminář Zdravé nohy I. sobota 17. 9. 2016 (17.9.2016)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování.

Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší vnímavost (propriocepci) chodidel a postupně také upraví deformity prstů nohou a chodidel.  

Pro více informací se podívejte na nový web k nohám, můžete si také nohy otestovat a zjistit, zda je seminář vhodný právě pro vás.

Reference ze semináře dne 17. 9. 2016

PhDr. Blanka Frajerová (novinářka a publicistka)

Od semináře očekávám zlepšení stavu svých nohou, zejména pomoc s halluxem. Organizace semináře byla dobrá, vše fungovalo. S obsahem jsem byla spokojena, uvítala bych o něco více praktického cvičení, protože teorii znám. Ovšem masáže jsem neznala a naučila se je až od Vlaďky Botlíkové. Věděla jsem, že by byly dobré, stejně jako u jiných částí těla, ale neuměla si je sama provést. Také většinu cviků jsem se naučila až zde na semináři. Překvapilo mě, že se jimi dá opravdu ovlivnit stav nohy.

Lektorka semináře je komunikativní, vstřícná, ochotná, znalá věci, má praxi, znalosti, je tvořivá – vymýšlí pomůcky, dá se jí na všechno zeptat. A je pozitivní, je na ní vidět, že jí to prostě baví a ne, že si šla odříkat lekci a vybrat peníze. Atmosféra a prostředí semináře bylo dobré, všichni měli zájem, lektorka dobře vedla diskuse, odpovídala na dotazy, vedla dobře cvičení. Mně osobně seminář přinesl poučení, jak se správně starat o své nohy, jak s nimi cvičit, viděla jsem, že mají jiní i větší trápení než já, a tak nenaříkat a snažit se. Lektorku doporučuji již od léta, kdy jsem se s ní setkala prvně.

Jaroslava Šnederflerová (fyzioterapeutka)

Očekávám zkušenosti, názory a nové informace.Byla jsem velice spokojená, neznala jsem masáž k rozhýbávání palců, vybraná cvičení byla super, a cvičební jednotka je pěkně promyšlená. Nyní v praxi používám některé cviky a upravuji pro děti. Seminář hodnotím velice vysoko, všechno se dělá pro „běžné“ lidi a jsou to cviky z praxe. A to se zaplatit nedá. Vaším cvičením se klienti učí vnímat svět lépe.

Saly Losová (fyzioterapeutka)

Očekávám odborný zásobník cviků. Organizace byla bezvadná, s obsahem jsem byla spokojená, teorii zaplaťpánbůh znám, masážní sestavička byla prima,  také některé cviky. Vše bylo moc fajn, ráda doporučím dál.

 Milan Brož (cvičící z kurzu Masters)

Chtěl jsem získat návod, jak cvičit pro zlepšení nohou a chůze.S obsahem jsem byl moc spokojený, lektorka na jedničku, vládla tam perfektní a družná atmosféra, dostal jsem navíc velmi praktické  návody. Poté doma jsem byl naprosto u vytržení, jak po jednodenním semináři vnímám velké změny v noze. Po bytě jsem začal chodit na boso:) DĚKUJI, Tvé cvičení je fantastické.

 

Co se na semináři naučíte?

Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy a dále:

  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž plosky a prstů a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k rozhýbání ztuhlých prstů (i k odstranění jednotlivých deformit) a k posílení klenutí nohy, vše také s pomůckami,
  • nácvik rovnováhy, stability a vnímání nohy (propriocepce) hravou formou s pomůckami.

Přihlášky: 

Mailem na: v.botlikova@gmail.com. Údaje k platbě semináře zasílám po přihlášení mailem.

Reference z červnového semináře Zdravé nohy I.

Květa Cimbulková (studentka Univerzity 3. věku)

Očekávání? Že se naučím různá cvičení na nohy a chodidla a dozvím něco nového k tématu. Seminář byl dobře uspořádán (včetně přestávek). Byla jsem spokojena s obsahem teoretické části, překvapila mne účinnost masáže plosky a prstů a neznala jsem cvičení na různých pomůckách. Co mne opravdu překvapilo, byl úžasný cvik s tenisáčkem.

Lektorka byla skvělá, měla výborně připravené všechny materiály a videa. Také atmosféra na semináři byla výborná. Mně osobně seminář přiinesl především znalost, jak se vyhnout kladívkovitým prstům a vbočeným palcům. Moc děkuji, tento seminář určitě doporučím svým přátelům!

Ing. Erik Derner (FEL ČVUT Praha)

Chtěl jsem se dovědět více o svých nohách, jak je procvičit a jak jim ulevit třeba masáží po dlouhém výletu, aby nebolely. Organizace semináře byla velmi dobrá, střídaly se teoretické a praktické části, vše včetně přestávek bylo výborně rozvržené. Poučil jsem se, že pasivní metody (hydro, elektroterapie atd.) jsou méně efektivní než vlastní aktivita, že mnohem důležitější je cílené cvičení. Masáže znám z hodin ZTV, ale pozapomněl jsem různé triky při rozhýbávání prstů.

Překvapilo mne, že ranní desetiminutová rozcvička vypadá opravdu velmi účinně a přitom je tak rychlá! Z dlouhodobé zkušenosti vím, že lektorka je velmi profesionální a příjemná, je prostě nejlepší. I atmosféra na semináři byla přívětivá. Dozvěděl jsem se hodně o anatomii nohy, o možných vadách a nyní vím, na co si dát v budoucnu pozor. A hlavně,  naučil jsem se ranní rozcvičku na nohy a osvěžil jsem si masáž nohy. Seminář velmi doporučuji!

Další reference z posledního semináře (18.6. 2016) nebo na některou stránku z dřívějších seminářů a jejich ohlasy.

Novinka!

Kompletní internetový výukový videokurz Cviky pro nohy

Už nemusíte na nic čekat… Můžete začít zlepšovat své nohy hned, samostatně, doma!

Seminář je  rozšířenou podporou tohoto základního online kurzu. Poslechněte si video s obsahem e-programu Cviky pro nohy.

V on-line kurzu je sada kompletního a ověřeného devítitýdenního tréninkového programu pro nohy, kdy se za 10 minut denně  výrazně zlepší stav vašich nohou. Dále je zde fotopříručka ke všem cvikům, podrobná skripta, testovací notýsek, hry pro nohy a pro děti a další hodnotné bonusy ke kurzu.

Na videích vás celým programem osobně provázím. Přístup do kurzu máte již nastálo.

Kdo raději čtete než posloucháte, přečtěte si, co online kurz obsahuje.

 

Další reference z červnového semináře 2016

Jaroslava Buzková (cvičenka kurzu Masters)

Očekávám zde návod, jak na péči o nohy, aby byl zdravotní efekt a případně i jak na nápravu deformit. Organizace byla moc dobrá! Z teorie jsem se dověděla celkový postup, jak na to… Vše z masáží bylo logickéDostala jsem impuls pro stálé cvičení, cvik tenisák jsem neznala.Lektorka byla výborná, příjemná, opravdu se chce věnovat lidem a jejich zdraví! Atmosféra byla příjemná. Seminář mi přinesl vědomí, že je třeba cvičit, věnovat se nohám, protože nikdo to za mne neudělá! Určitě doporučím dál.

Anahí Villalba Pradas (studentka ze Španělska)

Chci se poučit o svých nohách a naučit se lépe chodit.Vše bylo tak dobře zorganizováno! Střídání teorie a cvičení bylo fajn. nevěděla jsem, že způsob stání a chůze má vliv dokonce i na krční páteř. Jsem nadšená, že jsem se naučila, jak si udělat dobře masáž nohy! Cvičení bylo velmi zajímavé.

Lektorka byla perfektní. Dávala pozor, aby každý všemu porozuměl a dobře se naučil všechna cvičení i masážní hmaty, stejně jako porozumění teorii. Děkuji vám mockrát! Vše bylo skvělé. Naučila jsem se mnoho z anatomie, jak správně chodit, jaké nosit dobré boty a také správnou masáž chodidel.Určitě doporučuji!

Jaroslav Čelikovský (cvičící v kurzu Masters)

Chci se naučit to, co jsem měl dělat, když jsem byl mladší. Organizace byla na úrovni. překvapilo mne všechno, teorie, masáže i cvičení, a hlavně moje nohy! mají se tedy co učit. Lektorka je z lidského i profesionálního hlediska výtečná, atmosféra byla milá. Nyní po semináři vidím, že by se každý měl nad sebou zamyslet a pro své zdraví něco aktivně dělat, zvláště když život tak utíká, budu se víc snažit!

Informace pro  zájemce o seminář:

1. Jste tu poprvé, neznáme se ještě?

Cena jednodenního semináře je 1590 Kč (nebo bonusová cena 1270 Kč-viz níže).

Při objednání a úhradě internetového výukového kurzu Cviky pro nohy PŘED seminářem nebo současně s ním dostanete ode mne dárek – jako podporu k online kurzu získáte seminář Zdravé nohy I. za bonusovou cenu o 20% nižší, tedy za 1270 Kč. 

Pokud jste současně klienty obchodu naboso a máte jejich slevový kupón, získáte další slevu 5% (tj. 80 Kč). z ceny semináře. Tyto dvě slevy se sčítají, seminář vás bude stát jen 1190 Kč.

2. Jste mí studenti/klienti/cvičíte u mne, jste vlastníky online kurzu Cviky pro nohy?

Pro mé studenty a pro dlouhodobé klienty je speciální cena 850 Kč (týká se jednak mých studentů z ČVUT a také cvičenců z mých hodin, jednak vlastníků přístupu k online kurzu Cviky pro nohy)

Moji studenti a cvičenci (kteří ještě NEMÁTE přístup do online kurzu):

Při současné koupi internetového kurzu Cviky pro nohy získáte i vy slevu 20%, a to již ze speciální ceny semináře: konečná cena semináře je tedy pro vás 680 Kč. (slevový kupón naboso se v tomto případě již nepřipočítává).

Přihlášky: 

Mailem na: v.botlikova@gmail.com. Údaje k platbě semináře zasílám po přihlášení mailem.