Jednodenní seminář Zdravé nohy I. dne 18. 6. 2016 (18.6.2016)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování.

Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity prstů nohou a chodidel.

Reference od účastníků tohoto semináře:

Květa Cimbulková (studentka Univerzity 3. věku)

Očekávání? Že se naučím různá cvičení na nohy a chodidla a dozvím něco nového k tématu. Seminář byl dobře uspořádán (včetně přestávek). Byla jsem spokojena s obsahem teoretické části, překvapila mne účinnost masáže plosky a prstů a neznala jsem cvičení na různých pomůckách. Co mne opravdu překvapilo, byl úžasný cvik s tenisáčkem.

Lektorka byla skvělá, měla výborně připravené všechny materiály a videa. Také atmosféra na semináři byla výborná. Mně osobně seminář přiinesl především znalost, jak se vyhnout kladívkovitým prstům a vbočeným palcům. Moc děkuji, tento seminář určitě doporučím svým přátelům!

Ing. Erik Derner (FEL ČVUT Praha)

Chtěl bych se dovědět více o svých nohách, jak je procvičit a jak jim ulevit třeba masáží po dlouhém výletu, aby nebolely. Organizace semináře byla velmi dobrá, střídaly se teoretické a praktické části, vše včetně přestávek bylo výborně rozvržené. Poučil jsem se, že pasivní metody (hydro, elektroterapie atd.) jsou méně efektivní než vlastní aktivita, že mnohem důležitější je cílené cvičení. Masáže znám z hodin ZTV, ale pozapomněl jsem různé triky při rozhýbávání prstů.

Překvapilo mne, že ranní desetiminutová rozcvička vypadá opravdu velmi účinně a přitom je tak rychlá! Z dlouhodobé zkušenosti vím, že lektorka je velmi profesionální a příjemná, je prostě nejlepší. I atmosféra na semináři byla přívětivá. Dozvěděl jsem se hodně o anatomii nohy, o možných vadách a nyní vím, na co si dát v budoucnu pozor. A hlavně,  naučil jsem se ranní rozcvičku na nohy a osvěžil jsem si masáž nohy. Seminář velmi doporučuji!

Jaroslava Buzková (cvičenka kurzu Masters)

Očekávám zde návod, jak na péči o nohy, aby byl zdravotní efekt a případně i jak na nápravu deformit. Organizace byla moc dobrá! Z teorie jsem se dověděla celkový postup, jak na to… Vše z masáží bylo logickéDostala jsem impuls pro stálé cvičení, cvik tenisák jsem neznala.Lektorka byla výborná, příjemná, opravdu se chce věnovat lidem a jejich zdraví! Atmosféra byla příjemná. Seminář mi přinesl vědomí, že je třeba cvičit, věnovat se nohám, protože nikdo to za mne neudělá! Určitě doporučím dál.

Anahí Villalba Pradas (studentka ze Španělska)

Chci se poučit o svých nohách a naučit se lépe chodit.Vše bylo tak dobře zorganizováno! Střídání teorie a cvičení bylo fajn. nevěděla jsem, že způsob stání a chůze má vliv dokonce i na krční páteř. Jsem nadšená, že jsem se naučila, jak si udělat dobře masáž nohy! Cvičení bylo velmi zajímavé.

Lektorka byla perfektní. Dávala pozor, aby každý všemu porozuměl a dobře se naučil všechna cvičení i masážní hmaty, stejně jako porozumění teorii. Děkuji vám mockrát! Vše bylo skvělé. Naučila jsem se mnoho z anatomie, jak správně chodit, jaké nosit dobré boty a také správnou masáž chodidel.Určitě doporučuji!

Jaroslav Čelikovský (cvičící v kurzu Masters)

Chci se naučit to, co jsem měl dělat, když jsem byl mladší. Organizace byla na úrovni. překvapilo mne všechno, teorie, masáže i cvičení, a hlavně moje nohy! mají se tedy co učit. Lektorka je z lidského i profesionálního hlediska výtečná, atmosféra byla milá. Nyní po semináři vidím, že by se každý měl nad sebou zamyslet a pro své zdraví něco aktivně dělat, zvláště když život tak utíká, budu se víc snažit!

Co jste se na semináři naučili?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.             

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com 

Můžete se podívat na reference z únorového semináře nebo na některou stránku z těch dřívějších seminářů a jejich ohlasy.

Novinka!

Už nemusíte na nic čekat… Můžete začít zlepšovat své nohy hned, samostatně, doma!

Kompletní internetový výukový videokurz Cviky pro nohy

je již nyní k dispozici! Seminář je  rozšířenou podporou základního online kurzu  Poslechněte si video s obsahem e-programu Cviky pro nohy.

V on-line kurzu je množství šikovných věcí: například sada kompletního a ověřeného devítitýdenního tréninkového programu pro nohy, kdy se za 10 minut denně  výrazně zlepší stav vašich nohou. Tento celý program je kompletně na videích, kterými vás osobně provázím.

Dále je zde fotopříručka ke všem cvikům, podrobná skripta, testovací notýsek, hry pro nohy a pro děti a další bonusy ke kurzu.

Kdo raději čtete než posloucháte, přečtěte si, co online kurz obsahuje.

Informace pro  zájemce o seminář:

Cena jednodenního semináře je 1590 Kč (bonusová cena 1270 Kč-viz níže).

Pro mé studenty z ČVUT  a pro mé dlouhodobé klienty (cvičence) je speciální cena 850 Kč.

Přihlašte se na: v.botlikova@gmail.com. Poté vám pošlu údaje k platbě semináře.

Když si online internetový výukový kurz Cviky pro nohy objednáte a zaplatíte PŘED seminářem nebo současně s ním, dostanete ode mne dárek – jako podporu k online kurzu získáte vlastní seminář za bonusovou cenu o 20% nižší, tedy za 1270 Kč. 

Pokud jste současně klienty obchodu naboso a máte jejich slevový kupón, získáte další slevu 5% (tj. 80 Kč). z ceny semináře. Tyto dvě slevy se sčítají, seminář vás tedy bude stát pouze 1190 Kč.

Moji studenti a cvičenci:

Při současné koupi internetového kurzu Cviky pro nohy získáte také slevu 20% na speciální cenu semináře: konečná cena je tedy 680 Kč (slevový kupón naboso se v tomto případě již nepřipočítává).