Jednodenní seminář ZDRAVÉ NOHY I. v sobotu 13. 2. 2016 (13.2.2016)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování.

Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity prstů nohou a chodidel.

Reference ze semináře:

Eliška Zazvonilová, studentka

Očekávám praktické vyžití znalostí anatomie. Mám maminku, kterou trápí vybočený palec a bortí se jí nožní klenba, ráda bych jí pomohla, cviky třeba pomůžou preventivně i mně. Organizace byla bezvadná, věcí k probrání je hodně, ale přesný harmonogram nám umožnil stihnout vše, co bylo plánováno.

Neznala jsem zdánlivě banální cviky (hlavně na palce u nohou), které nás přesvědčily o tom, že spoustu svalů ani nevíme, že mámeJ. Lektorka byla výborná, bezvadně vysvětluje. I lektorka sama je velmi inspirativní osoba. Atmosféra na semináři byla skvělá.

Seminář mi přinesl mnohem více informací o chůzi a o klenbě nohy. Myslela jsem si, že nemám žádné větší problémy, ale stále je co zlepšovat. Seminář se mi velmi líbil, příště vezmu určitě někoho s sebou.

Alena Šimková, zahradní architektka

Očekávala jsem rady, jak si dále nohy nekazit. Organizace byla dobrá, bylo to našlapáno do poslední minuty. Naučila jsem se spoustu nového, neznala jsem masáže nohy ani cvičení. Lektorka je na jedničku s hvězdičkou. Atmosféra byla velmi příjemná, a závěr: musím se sebou něco dělat. Určitě doporučuji.

Co se na semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.

Naučené cviky a triky ze semináře budete mít neustále dostupné v animované nebo fotografické podobě, kdykoli k zopakování jsou na cvikyprozdravi.cz.                   

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com 

Můžete se podívat na reference z posledního předvánočního semináře nebo na některou stránku z těch dřívějších seminářů a jejich ohlasy.

 Další reference ze soboty:

Iveta Zonygová, cvičitelka zdravotní TV

Chtěla jsem si rozšířit znalosti, které budu moci využít na svých lekcích a pro vlastní potřebu. Organizace byla bez problému, pro mne trochu rychle, potřebovala bych o hodinu delší. J

Teorie byla příjemné opakování, neznala jsem masáž, tedy cvičení všech 28 kloubů na prstech. Ze cvičení jsem neznala chodníček, nášlapy ani tenisák, překvapilo mne to. Lektorka byla vynikající, atmosféra velmi příjemná, seminář mi přinesl mnohem víc, než jsem si uměla představit a hodně rozšířil můj pohled na věc. Jistě doporučím dál, děkuji.

Ing. Miroslava Ficová, učitelka

Očekávala jsem pomoc, organizace byla fajn, příjemné bylo střídání výkladu a praxe. Překvapilo mne, že je možné vylepšit vše neinvazivně, sami. Neznala jsem masáže, práci s odtažením dlouhých kostí. Překvapila mne práce s pomůckami, byla prima. Lektorka je fajn, kde bere energii? Atmosféra byla prima. Seminář mě nakopnul, abych něco dělala, jednoznačně doporučuji.

Dana Manoušková, cvičitelka Zdravotní TV

 Od semináře očekávám informace o nových trendech na cvičení plosky nohy, podněty pro cvičení skupinových lekcí, hry, zpestření programu různých pobytů. Organizace byla skvělá, dodržení rozvrhu, vše jsme stihli. Znala jsem teorii v menších podrobnostech, rozšířila jsem si znalosti. Znala jsem podobné masáže, opět zde se šlo do větší hloubky. Ze cvičení jsem dost věcí neznala, něco jsem cvičila špatně. Lektorku jen chválím. Atmosféra byla výborná. Získala jsem mnoho nových znalostí i cviků v praxi. Určitě doporučím.

 

Markéta Novotná

Od semináře jsem očekávala zlepšení postoje a způsob chůze a zjištění, zda je možno halluxy zmenšit. Organizace byla výborná. S obsahem jsem velmi spokojená, překvapilo mne více věcí. Z masáží jsem neznala postupné vytahování všech prstů, ze cvičení to s míčkem, gumičkami, se „žvýkačkou“ pod nohou, vše bylo nové a super. Lektorka pracuje na jedničku s hvězdičkou, atmosféra byla příjemná, prostředí pěkné. Seminář mi osobně přinesl víru, že se moje nohy mohou zlepšit a odhodlání cvičit. Doporučuji!

 Stanislava Kordová, studentka Univerzity 3. věku

Chtěla bych zlepšit stereotyp chůze, při došlapu „šmajdám“. Seminář byl dobře zorganizovaný, byla jsem spokojena s anatomií, chodidla byla dobře probrána. Také masáže podle vysvětlení teorie se pak dobře chápou. Cvičení fajn, některá jsem znala, ale bez souvislostí. Lektorka je na jedničku, i atmosféra výborná. Seminář mně přinesl vhled do problematiky, doporučuji.

 Magdalena Boháčová studentka Univerzity 3. věku

Mám nejrůznější problémy s nohama (artróza, hallux). Očekávám rady formou cvičení. Organizace byla perfektní, teorii jsem znala, protože se o tuto problematiku zajímám, tak jsem neznala jen drobnosti. Neznala jsem taky cvičení s jednotlivými prsty na noze a s klouby nártu a prstů. Lektorka je na jedničku s hvězdičkou:) Atmosféra byla příjemná, seminář mi přinesl množství podnětů a potvrzení mé teorie, že hodně věcí se nechá řešit cvičením.

 Zdena Urbanová

Mám artrózu v pravém palci, deformované prsty ze špatné obuvi. Z teorie semináře jsem neznala téměř nic, masáže byly velmi dobré, ze cvičení neznám nic, chci to řešit. Paní lektorka má velké zaujetí pro věc a je trpělivá. Prostředí bylo příjemné a atmosféra přátelská. Rozhodla jsem se vylepšit své nohy. Určitě doporučuji tento seminář.

 

Cena jednodenního semináře je 1590 Kč, pro studenty a dlouhodobé klienty 850 Kč.

K dispozici bude také již kompletní internetový výukový kurz Cviky pro nohy na domácí cvičení, pokud jej zakoupíte PŘED seminářem nebo spolu s ním, budete mít vlastní seminář za bonusovou cenu jako podporu ke kurzu (cena platí pouze pro účastníky semináře).