Jednodenní seminář Zdravé nohy I. dne 31.10. 2015 (31.10.2015)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování. Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity.

Reference od účastníků semináře Zdravé nohy (ze 31. 10. 2015):

Monika Kuželová (zdravotní sestra)

Od semináře jsem očekávala teoretické i praktické informace o tom, jak pečovat o nohy a tím zlepšit komfort celého těla. Organizace semináře byla velmi dobrá, vítám střídání cvičení a výkladu, což umožnilo podmínky pro dobrou koncentraci a vnímání všech informacíS obsahem jsem byla spokojena, oceňuji teoretický výklad o vrozených či získaných deformitách nohy, uvítala jsem také doporučení určitého typu obuvi jako prevenci před bolestmi zad.

Nadchly mne různé povrchy, kterými jsme během kurzu procházeli. Oceňuji velké množství pomůcek.Lektorku semináře hodnotím na výbornou jak z teoretické, tak z praktické části. Atmosféra semináře byla vynikající, skupina byla dělná a přátelská.Seminář mi přinesl impuls ke cvičení nohou a péči o své vlastní tělo.

PhDr. Karel Valášek (psycholog)

Seminář byl velmi dobře metodicky i didakticky připraven i realizován, organizace byla perfektní. Teorie bych i trochu ubral, ale pasáž k anatomii nohy byla vyčerpávající. Překvapily mne speciální přístupy při masážích. také cvičení bylo velmi přínosné, takřka vše mne překvapilo a bylo pro mne nové. Lektorka je vynikající pedagožka, atmosféta semináře byla dělná a příjemná.

Osobně mi seminář přinesl velkou inspiraci, jak si zpříjemnit stáří a ještě vylepšit“zdravé nohy“. Seminář určitě doporučím svým přátelům a kolegům, je to momentálně v tomto oboru „bomba“.

Co se na semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.

Naučené cviky a triky ze semináře budete mít neustále dostupné v animované nebo fotografické podobě, kdykoli k zopakování jsou na cvikyprozdravi.cz.

                       S sebou: Ručník, papírové kapesníčky, kapesník, ponožky, tkanička, papír, tužka, mince.

Přihlášky: Vlaďka Botlíková v.botlikova@gmail.com 

Přihlášeným zašlu podrobnější informace o plánovaném dalším termínu mailem.

Další reference ze semináře:

MUDr. Alexandra Studničková (zubní lékařka)

Ráda bych se dověděla informace o možnostech zlepšení péče o nohy.Organizace i obsah mne velmi uspokojil, byť i známé informace z teorie byly podány velmi zajímavě. Také masáže byly výborné, perfektní instrukce i velmi pěkné předvedení. Cvičení bylo také výborné, nové. Lektorka je velmi přátelská, empatická, s hlubokými znalostmi. Vládla zde velmi příjemná atmosféra, i prostředí bylo přiměřené možnostem. Získala jsem mnoho nových informací a podnětů ke zlepšení péče o nohy. Zcela určitě mohu seminář jen doporučit.

Jana Hechtbergerová (cvičitelka ZTV)

Vše, co bylo prezentováno v pozvánce, bylo splněno, organizace semináře byla dobrá. Nové pro mne bylo, jak lze předcházet deformacím nohy a zlepšovat pohyblivost prstů a klenby. Neznala jsem ani masáže k uvolnění nohou a překvapila mne pestrá paleta cviků. lektorka byla „na jedničku, atmosféra na semináři byla výborná. ze semináře si odnesu poznatky o příčinách a hlavně způsobech „léčení“ deformací nohou. Určitě doporučuji..

Milada Vaníčková

Očekávala jsem pomoc a seznámení se cviky pro nohy, které trpí vadami.byla jsem velmi spojkojená, organizace byla výborná, neznala jsem řadu cviků na zborcenou klenbu a hallux jako i řadu masážních technik. „lektroka je výborná, trpělivá, snažila se, aby všichni dobře pochopili jednotlivé cviky i masážní prvky.Atmosféra byla velmi příjemná, veselá, po cvičení mnohdy byla cítit úleva. Seminář mi přinesl návod a poznání, jak ulevit defektním chodidlům.

Alena Rybová

Chtěla jsem se naučit cviky, které zlepší mou chůzi. S organizací i s obsahem semináře jsem byla spokojena. Neznala jsem různé použité pomůcky, příjemně mne překvapily masáže, také cvičení jsem převážně neznala (chůze okolo tyče byla velmi dobrá).Atmosféra byla na semináři výborná, doporučuji zažít, přineslo mně to mnoho nových cviků a užití pomůcek.

Ing. Květa Lejčková

Očekávala jsem názorné předvedení cviků, nejlépe individuálně. Organizace semináře i atmosféra  byla dobrá. Neznala jsem masáže chodidel a cvičení na vbočení palce. Seminář mi přinesl povzbuzení, doporučuji.

Jana Vondrášková

Chtěla jsem poučit o tom, jak se cvičí Zdravé cviky na nohy. Organizace byla super, byla jsem spokojená, neznala jsem možnosti zdravého obouvání, masáž vbočeného palce, překvapilo mne cvičení na ostrých podložkách. paní lektorka je stabilně vynikající.Seminář mi v přátelské atmosféře přinesl poučení a určitě jej doporučuji, přijdu si jej i sama ještě jednou zopakovat.

Ludmila Kaňová

přišla jsem se seznámit s příslušnými cviky na deformace nohou. Jsem spokojená, byla vyvážena teoretická i praktická část, lektorka se všem osobně věnovala v příjemné atmosféře. Na semináři jsem se naučila nové cviky při deformaci nohou. Až bude další seminář, tak určitě doporučuji.