Jednodenní seminář Zdravé nohy I. dne 29.11. 2015 (29.11.2015)

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování. Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity.

 Reference od účastníků semináře Zdravé nohy I. (z  29. 11. 2015):

Bc. Kateřina Hlavová (fyzioterapeutka)

Očekávám, že se dozvím něco nového, rozšířím obzory, prohloubím vědomosti. A jaké to  tedy bylo? Byl to jeden z nejucelenějších kurzů, co jsem kdy absolvovala, bylo to srozumitelné a nadupané užitečnými informacemi. Organizace byla super, vše klapalo, jak má, lektorka poctivě hlídala harmonogram. Vládla tam pěkná atmosféra a vše bylo hned po ruce. Skvělá rozcvička a super automasáž. Při masážích byly zajímavé  souvislosti s odrazem i ždímání.

Ovšem nejlepší byly vlastní cviky na nohy, žádné „šolíchání“, ale pěkně propracované cvičení, zaměřené na jednotlivé části nohy. Mnoho uváděných cviků jsem předtím neznala. Lektorka byla super, vše má pod kontrolou:) Co se mi opravdu líbí, je to, že lektorka má vše na sobě otestováno, a to ne krátkodobě. Je vidět, že na sobě pracuje a pak to teprve nabídne ostatním, za to velký dík. Seminář mi přinesl mnoho nových cviků, např. též úžasnou překážkovou cestu. Seminář určitě doporučuji a těším se na pokračování Zdravé nohy II.

Zdena Košálová (cvičitelka ZTV a jógy)

Ráda bych získala informace a praktické ukázky, jak cvičit sama se sebou i se svými klienty na józe (s dětmi i dospělými). Organizace byla výborná, s obsahem jsem maximálně spokojená. z teorie je dobré získat celkový přehled o nohách, o prevenci i o pomůckách. Masáže jsem neznala, bylo zajímavé cítit rozdíly při práci=masáži jedné nohy.

Děkuji velmi za cviky, neznala jsem je. lektorka je příjemná a energická žena, která krásně prezentuje své zkušenosti. Atmosféra a prostředí semináře je velmi příjemné. Seminář mi přinesl spoustu informací a poznatky do praxe. je zajímavé, že si můžeme uvědomit své zlozvyky a napravit je. těším se na výsledek. Ráda dále doporučím a děkuji za vše:)

Co se na semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
  • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.

Naučené cviky a triky ze semináře budete mít neustále dostupné v animované nebo fotografické podobě, kdykoli k zopakování jsou na cvikyprozdravi.cz.                   

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com 

Další reference ze semináře:

Andrea Malá (osobní trenérka)

Chci se naučit zdravě chodit, správně nastavit chodidla, kolena a pánev, chodidla jsou základ. Organizace byla bezvadná, byl to „nabušený“ seminář. Velká spokojenost s teoretickým základem, spoustu věcí jsem neznala. Z masáží jsem obohacená o vytahování prstů, neznala jsem ani diagnostiku s papírem, chůzi s tyčí, přenášení váhy a cvičení o pěti cvicích, moc děkuji. Lektorka je nejvyšší kvality, má super způsob výkladu, i atmosféra byla báječná. Seminář mě velmi obohatila budu na svých nohách pracovat. velmi ráda doporučím dál!

Věra Čelikovská (absolventka Univerzity 3. věku)

Potřebuji teoretické i praktické informace o tom, jak si zachovat a udržet dobré fungování nohou. Organizace semináře byla velmi dobrá, nad očekávání, střídání teorie a praxe je velmi dobře vymyšleno.Bezvadná byla teorie, je zajímavé, kolik toho o svých nohou nevím. (možná by byl dobrý i nějaký model nohy na ukázání frenkentantům).

Z masáží ani ze cvičení  jsem neznala skoro nic. Lektorka byla výborná, atmosféra velmi příjemná, i prostředí v chodbě překvapivě funkční a příjmené.Seminář mi přinesl nový náhled na „údržbu“ vlastních nohou i rozčarování nad tím, jak se léčí bolesti nohou a zad, lékaři předepisují tišící prostředky, ale na to, jak stojíme a chodíme, se nikdo ani nepodívá. Velmi doporučuji, všeobecná informovanost o nohou a jejich fungování je velmi nízká.

Eva Slavíková (cvičitelka Zdravotní TV)

Chci získat nové cviky, které využiji ve svých hodinách Zdravotní TV. také rady pro své klienty a cvičence, o pomůckách, botách, chůzi, masážích. Organizace byla skvělá, pěkně vyvážená teorie s praxí.. Z teorie bych ocenila ještě více anatomie, neznala jsem sunutí kočičí tlapky, slogan o lokálním zhutnění.Také celou masáž jsem neznala. Překvapilo mne využití gumy a gumiček pro cvičení. Lektorka byla super, na 100%! Příjmená a veselá atmosféra.Poznala jsem nové lidi, nové informace z teorie, nové cviky – inspiraci pro cvičení i nové pomůcky na cvičení. Určitě doporučuji!

 Helena Zemanová (cvičenka kurzu zdravá záda)

Ráda bych se naučila nové cviky na nohy, aby nebolely, na zlepšení klenby a vbočených palců. Organizace byla skvělá! Byla jsem velmi spokojena, z teorie, masáží a vlastních cvičení jsem ne vše znala, např. cviky na plochou nohu. Bylo to velmi přínosné, lektorka byla úžasná a přesná!! Přednášela přesně na plánovaný čas. Skvělá atmosféra. Seminář mi přinesl přesvědčení, že nemám být líná a každý den mám pro sebe a pro své nohy něco udělat.

Marie Vaňková

Ráda bych se dověděla něco o problematice nohou, rady a praktické cviky, jak odstranit bolesti nohou.Organizace byla svižná, výborně se střídala teorie s praxí, rychle to uteklo:). S teorií spokojenost, v podstatě také celá masáž nohou byla pro mne nová. naučila jsem se spoustu nových cviků.Lektorka byla příjemná, má hodně zkušeností, bylo to zajímavé. Atmosféra byla pohodová, klidná, příjemní lidé.Seminář mi dodal energii a chuť něco udělat se svýma nohama. Doporučuji.

Jiří Nol (absolvent Univerzity 3. věku)

Od semináře očekávám vše nejlepší. Skutečnost: předcházející pověst nelhala. Škoda, že lektorka Vlaďka nepřednáší toto téma ortopedům a pediatrům. Prostředí bylo dělné, každý měl zájem co nejvíce pochytita v budoucnu využít. Mám nyní naději, že budu běhat jako před 50 lety:) Seminář nyní budu doporučovat svým přátelům.

MUDr. Vlasta Štorková

Přišla jsem si pro cviky na vbočené palce a správné postavení nohou. Vše bylo dobře zorganizováno, masáž nohou byla příjemná a zajímavá. Překvapilo mne, co vše se dá na nohou Lektorka je bezvadná, nadchne pro cvičení. Atmosféra byla milá. Nyní vím, jak denně pečovat o své nohy.procvičovat.

Jarmila Břízová

Očekávám příjemně strávenou neděli, nové informace, které mi pomohou správně pečovat o své zdraví. Vše bylo funkčně organizováno, z teorie jsem neznala souvislosti a příčiny deformit nohou, masáže ano, tak se mnou pracuje i fyzioterapeutka. Překvapilo mne množství pomůcek, které lze využít pro práci nohou.

Věra Neradová

Ráda bych znala cviky, aby se mi nohy aspoň nezhoršovaly. Organizace byla výborná, v praxi jsem znala jen málo cviků. lektorku hodnotím velmi dobře., také atmosféra a prostředí bylo velmi přátelské. Na semináři byla nejen teorie, ale i hodně praxe. Doporučuji.

Cena jednodenního semináře je 1590 Kč, pro studenty 850 Kč.

K dispozici bude také již kompletní internetový výukový kurz Cviky pro nohy na domácí cvičení, pokud jej zakoupíte PŘED seminářem nebo spolu s ním, budete mít vlastní seminář za bonusovou cenu jako podporu ke kurzu (cena platí pouze pro účastníky semináře).