Jednodenní seminář Zdravé nohy I. dne 28.11. 2015 (28.11.2015)

 

Jednoduchá a účinná prevence a náprava bolestí a deformit nohou z nesprávného zatěžování. Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů nohou, zpevní klenbu nohy, zvýší propriocepci chodidel a postupně také upraví deformity.

Reference od účastníků semináře Zdravé nohy I. (z  28. 11. 2015):

Kristýna Ernestová (studentka fyzioterapie)

Očekávám, že se dozvím více o tom, jak pomoci nejen sobě, ale i svým budoucím klientůms různými bolestmi a vadami nohou. Naučím se nové cviky a techniky. Organizace semináře byla skvělá. Z teorie se našlo pár věcí, které jsem neznala. Zajímavé bylo shrnutí pomůcek a různých typů bot. Masáž nohou byl velmi příjemná. Většina byla podobná tomu, co jsem už znala.Cvičení bylo výživné. Byla spousta cviků, které jsem neznala nebo mě nenapadlo je takto využít. Uvědomila jsem si mnoho svalů, které neumím používat.

Lektorka je úplně skvělá. Všechno vysvětlí, poradí, opraví špatné provedení cviků.Atmosféra i prostředí bylo příjemné. Uvědomila jsem si nepoužívané svaly, naučila jsem se aspoň trochu udržet myšlenku na správnou chůzi. A nově objevené svaly na nohou mě teď příjemně „bolí“:) Seminář určitě doporučím dále.

Dagmar Olmrová (absolventka cvičebního kurzu Univerzity 3. věku)

Chci se dovědět rady, jak pomoci cvičením a jinak od problémů s chodidly. Orgaizace semináře byla perfektní, vše bylo bezvadně připravené.Byla jsem spokojená s obsahem, z teorie jsem mnoho neznala, informace byly vyčerpávající.Také z masáží jsem plno věcí neznala.Cvičení mne překvapilo v kladném slova smyslu (u Vlaďky je to vždy:)

Lektorka je úžasná, přednáška byla pečlivě připravena.Atmosféra byla kamarádská a příjemná. Seminář mi velmi pomohl, vím, jakým způsobem bych se mohla zbavit vad a problémů s chodidly. Seminář doporučuji všem, kdo má problémy, ale i jako prevenci.

Co se na semináři naučíte?

  • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,j
  • aké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
  • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
  • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
  • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou,
  • speciální cviky k odstranění jednotlivých deformit nohou (také s pomůckami),
  • nácvik rovnováhy, stability a propriocepce hravou formou s pomůckami,
  • zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel.

Naučené cviky a triky ze semináře budete mít neustále dostupné v animované nebo fotografické podobě, kdykoli k zopakování jsou na cvikyprozdravi.cz.

                       S sebou: Ručník, papírové kapesníčky, kapesník, ponožky, tkanička, papír, tužka, mince.

Přihlášky: Vlaďka Botlíková, v.botlikova@gmail.com (10 osob/termín, po naplnění konkrétního termínu jen náhradník či nabídnu další volný)

Další reference ze semináře:

Pavla Vorlová (zdravotní sestra)

Ráda bych se naučila zvládat nebo preventovat vady nebo deformity nohou. Organizace semináře byla výborná, příjemná. S teoretickou částí jsem byla spokojená, masáže byly fajn, praktické. Cvičení bylo výborné, většinu jsem neznala. Lektorka byla empatická, akční, příjemná a milá. Atmosféra i prostředí semináře bylo příjemné a rodinné. Ze semináře jsem si odnesla spoustu informací, řešení vad a deformit, opatření k prevenci, nápravě stavu dolních končetin a celého těla. Doporučuji.

Eva a Alois Vodrážkovi (absolventi cvičení Univerzity 3. věku)

Chceme se seznámit s cvičením pro posílení nohou a získat informace ke zlepšení funkce nohou.Organizace semináře byla výborná, splnila potřeby semináře.S obsahem semináře jsme byli spokojeni, získali jsme hodně nových informací. Ze cvičení pro nás bylo vše nové a přínosné, překvapila nás pestrost a rozmanitost cviků a pomůcek. Lektorka byla výborná, příjemná, poskytla vyčerpávající informace. Prostředí semináře bylo příjemné, plně vyhovovalo.Seminář nám přinesl hodně poznatků a příklady, jak se starat o své nohy i ukázek, co můžeme cvičit sami doma.

Ing. Milada Koucká

Očekávám dnes ukázky cvičení na ploché nohy a vbočené palce. Organizace byla výborná, z teoretické části jsem neznala skladbu kostí chodidla, masáže byly velmi příjemné, většinu cvičení na nohu jsem neznala. lektorka je skvělá, vše měla perfektně připravené včetně občerstvení! Byl pohodová a přátelská atmosféra.Odnesla jsem si každodenní domácí úkol, tedy denní cvičení:) Určitě doporučím dál.

Marta Exnerová (absolventka cvičení Univerzity 3. věku)

Jdu si na seminář pro poučení a nové informace.Výsledek? Organizace výborná, s obsahem semináře jsem spokojená. Neznala jsem většinu cviků. Lektorka je jako vždy vynikající, vše probíhalo v přátelské atmosféře. Doufám, že když budu podle rad ze semináře pečlivě cvičit, že začnu i dobře chodit. Seminář doporučuji.

Otilie Traxlerová

Očekávám informace a seznámení s možnostmi, které poskytuje cvičení a masáže. Chci si zlepšit prokrvení nohou a zmírnit bolesti kolene. Organizace byla zajímavá, byla jsem spokojená s teoretickým obsahem, s masážemi i se cvičením.Lektorka byla výborná, dostala jsem impuls k zahájení cvičení a předpokládám, že se mi pravidelným cvičením zlepší zdraví.

MUDr. Miloslava Kršiaková

Chtěla bych se seznámit s účinnými cviky ke korekci plochých nohou, haluxů a kladívkovitých prstů. Organizace semináře byla výborná, byla jsem s obsahem semináře moc spokojená. překvapením byly některé pomůcky na masáže.Teď již jen vytrvat ve cvičení!

Cena jednodenního semináře je 1590 Kč, pro studenty a dlouhodobé klienty 850 Kč.

K dispozici bude také již kompletní internetový výukový kurz Cviky pro nohy na domácí cvičení, pokud jej zakoupíte PŘED seminářem nebo spolu s ním, budete mít vlastní seminář za bonusovou cenu jako podporu ke kurzu (cena platí pouze pro účastníky semináře).