Jednodenní seminář SEĎ ZDRAVĚ (sobota 20. února 2016) (20.2.2016)

Komu je seminář určen:

Všem „laikům“, kdo mají zdravotní obtíže z dlouhodobé práce vsedě (u počítače).

Všem, kdo se chtějí dovědět, jak se těmto problémům vyhnout.

Dále je určen i  pracovníkům v oboru zdravotního cvičení, tedy fyzioterapeutům, masérům, osobním trenérům či učitelům nebo cvičitelům tělesné nebo zdravotní tělesné výchovy  ( ZTV).

Co se na semináři naučíte:

  •  porozumíte příčinám svých obtíží,
  • uspořádáte jinak svůj pracovní stůl,
  • změníte nesprávné pohybové návyky,
  • otestujete své svaly a klouby,
  • a především si osvojíte vhodné účinné cviky.

Reference účastníků z tohoto semináře:

Bc. Jiří Kopenec

Rád bych se dověděl, jak fungovat při dlouhodobém sezení tak, aby byl člověk schopen i normálního života mimo židli. Na semináři jsem se dověděl mnohé, např. různé souvislosti práce s myší a přetížení ruky. Neznal jsem také většinu jednoduchých cviků, třeba ty s rukama na stole, bylo také mnoho fajn alternativ ke cviku. Organizace fajn, také střídání místnosti a prostoru pro cvičení je dobrá. Lektorka je energická, optimistická a vstřícná – takové lektory, kteří dokáží zaujmout i pobavit by bylo fajn mít všude. Atmosféra byla uvolněná a přátelská, malý počet účastníků, lepší by to už být nemohlo. Seminář mi přinesl poznání, že v mnoha rádoby jednoduchých cvicích se skrývá mnohem víc než se zdá a to jak co do účinnosti tak i uvolnění. A že se dá cvičit jednoduše, bez množství náčiní, pomůcek, trenérů i času.

Andrea Malá (osobní trenérka)

Chci se naučit zdravě sedět i prohloubit si znalosti o těle. Neznala jsem krásný sed, leh ani test na šíjové svalstvo. Oceňuji připomenutí cviků a testů, které jsem sice znala, ale při rozboru jsem si vše více uvědomila. Organizace byla perfektní, lektorka bezedná, s lehkostí ducha vše vesele předávala. Seminář mi přinesl velkou radost při cvičení i radost ze sebevzdělávání. Správným vysvětlováním mne Vlaďka posunula ke zdravějšímu cvičení s mými klienty, za to MOC děkuji!

Eva Píšová

Očekávám ujasnění si současných zlozvyků a praktické návyky pro správné sezení. Nejzajímavější je pro mne z ergonomie pozice ruky a předloktí při správném sezení i informace o parametrech správné židle. Z praxe pro mne bylo zajímavé cvičení ruky, konkrétně prstů, dále zjištění totálně ochablých mezilopatkových svalůi zvedání ramen.. zkrátka správné cvičení je pro mne nutnost. Dokonalé bylo podrobné rozebrání a nácvik sedu. Organizace semináře byla systematická, perfektní, lektorka bezvadná, dokáže na praktických příkladech ukázat rutinní chyby, aby si je člověk lépe uvědomil. nyní vím, jak jsem na tom, které části těla přetěžuji a co špatně zapojuji a jak z toho cvičením ven.

Ing. Miroslav Voda

Chci se naučit, jak se zbavit boelstí zad a dát se zase do pořádku. Z ergonomie jsem znal skoro všechno, ale pravidla bohužel nepraktikuji. Překvapilo mne také, jak mnoho lze zjistit o stavu těla, jak na tom jsem já sám i že bez cvičení to už dál nepůjde. Lektorka je zábavná a vyhovoval mi hlavně styl výkladu pro „laiky“. Seminář mi dal lehce pochopitelný přehled cviků, jak předcházet bolestem zad, krku a hlavy.

Paní Rolencová

Chci se naučit maximálně odlehčit zádům v bederní oblasti a uvolnit se, i se naučit správnému držení těla. Ergonomie je fajn, i pozice těla i střídání rukou při práci. Z testů mne překvapila důležitost lýtek i tip na uvolnění krku. U cviků se mi líbila možnost provádět i vsedě velmi účinné cviky na všechny části těla a zvláště na lopatky. Organizace byla naprosto vyhovující, lektorka velmi milá, příjemná, vstřícná, ochotná, podrobně, názorně a trpělivě vysvětluje každý cvik. V přátelské atmosféře jsem zjistila spoustu cviků na uvolnění ztuhlých svalů a získala naději, že nic není ztraceno.

Ing. Daniel Rutkovský

Chci zjistit, co mohu zlepšit ve své kanceláři a naučit se cviky na židli. Překvapilo mne, jak se má správně nastavit židle i cviky pro oči. Neznal jsem skoro žádný ze cviků ani to, jak špatně je na tom můj krk. Organizace byla skvělá, kdybych nedorazil pozdě, věděl bych ještě víc. Lektorka byla super, jak jsem očekával, naučil jsem se, jak se protáhnout i jak cvičit.

Zuzana Matušková

Chci se dovědět něco nového, co bych mohla začlenit při cvičení s klienty ve fitku. Neznala jsem správný sed ani cvičení pro ruce. Testy jsem si zopakovala, bylo to příjemné připomenutí, ze cviků jsem neznala, jak správně sedět při práci.Vše bylo srozumitelné, lektorka velmi příjemná, prohloubila a rozšířila mi zanlosti a za to moc děkuji!

Ing. Stanislav Rolenc (ředitel firmy)

Chci si odnést sestavičku denních cviků vsedě. Krk otestovat jsem nepřesně pochopil, jinak se mi moc líbil cvik na práci s lopatkami, také efektivnější protahování při zapojení nohou. Změnil bych délku obědové pauzy. Atmosféra semináře je výborná, cvhálím jednak lektorku, je na jedničku, jednak cvičení při hudbě, dobrý nápad. nyní vím, že s tělem musím pracovat jako s celkem a ne jen s jeho jednotlivými fragmenty.

Reference ze semináře na podzim 2015.

Na semináři si naživo vyzkoušíte testy a cvičení ze stránek Cviky pro zdraví. Co dalšího se naučíte?

Obsah semináře:

1. Teorie poruch pohybového systému, ergonomie pracovního prostředí, správné sezení, zdravý režim práce.

Charakteristika změn či poruch pohybového systému a vysvětlení těchto změn s přihlédnutím k dlouhodobé práci vsedě. Ergonomie pracovního prostředí – jak si správně zařídit počítačové pracoviště, aby si pracující vsedě neničil záda. Nejčastější chyby, tipy pro lepší uspořádání. Režimová opatření pro pracující vsedě, podporující zdravou práci včetně informace o novince – opatření pro zdravé oči na speciálním novém webu. Nácvik správného sezení

2. Komplexní otestování pohybového systému jednoduchými cvičebními testy.

Testy jsou vhodné k použití pro individuální rychlé posouzení pohybového systému – například doma pro ohodnocení svého stavu po určité době cvičení. Také jsou koncipovány k využití i do tělocvičny: pro rychlou diagnostiku celé skupiny, je možno je využít také pro cvičení a sebehodnocení ve dvojicích nebo každý cvičenec zvlášť.

3. Praktické ukázky cviků, programů a sestav pro kompenzaci sedavého zaměstnání.

Nácvik základních cviků při problémech v jednotlivých částech těla, ať již uvolňovacích, protahovacích či posilovacích. Základní předpoklady pro správný účinek cviků, chyby a kritická místa u důležitých cviků.

Rozbor cvičebních příkladů, jednoduché a v praxi vyzkoušené cvičební sestavy, vhodné k rannímu protažení, k prodýchání a k přeučení špatného dechového stereotypu. Nácvik vybraných cvičení pro krční hrudní a bederní páteř vsedě. Tipy pro zpevnění a posilování břišních svalů. Cviky vhodné jako prevence zánětu karpálního tunelu i dalších problémů se zápěstím. Naučíme se cviky na procvičení nohou vsedě. Všechny cviky je možno  (celkem nenápadně) cvičit v kanceláři v běžném oblečení, velké využití v praxi.

Chcete se zúčastnit tohoto semináře Seď zdravě?

Přihlašte se: v.botlikova@gmail.com

Celoroční licence ke stránkám („tahák“ pro zapomínající) obsahuje kromě jiného (články, cvičební sestavy a programy) také  všechny naučené testovací cviky ke zjištění stavu pohybového systému a také všechny naučené cviky pro nápravu zjištěného stavu.

Nabídka spolupráce pro odborníky z oboru:

Fyzioterapeuti, trenéři, cvičitelé a další odborníci, kteří chtějí spolupracovat, se po absolvování semináře mohou stát našimi spolupracovníky.